Przyprawa Sambar mielony Aachi 200g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aachi
  • Kod producenta: 8906021122634
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24 godziny
  • szt.
  • Cena netto: 13,89 zł / szt. 15,00 zł / szt.

Odzwierciedleniem bogatej indyjskiej tradycji jest Aachi, nazwa będąca synonimem czystości, smaku i najwyższej jakości. Każda szczypta przypraw Aachi to podróż polegająca na ponownym odkryciu indyjskości; uznanie dla niezachwianej obietnicy autentyczności marki.

Przyprawa Sambar Powder Aachi

 

Sambar/Sambhar to gulasz warzywny/zupa na bazie soczewicy, gotowany z soczewicą, bulionem z tamaryndowca i specjalną mieszanką przypraw. Jest popularny w kuchni południowoindyjskiej i Sri Lanki.

 

 

Przygotowanie:

Namocz 160g dal (soczewicy) w 250 ml wody i gotuj pod ciśnieniem przez 10 minut do 3 gwizdków. Odłóż na bok. W kadai rozgrzej olej, dodaj gorczycę, cebulę, liście curry i zielone papryczki chilli. Dodaj udka kurczaka, gotuj przez chwilę, a następnie dodaj pomidory i brinjal. Dodaj proszek Aachi Sambar, liście kolendry, 750 ml wody. Gotuj z zamkniętą pokrywką przez 10 minut. Dodaj sok z tamaryndowca, a następnie dal i liście kolendry. Na koniec dodaj sól. Sambar jest gotowy do podania.

 

 

Składniki: Czerwona soczewica, kolendra, Czerwone Chili, pieprz czarny, gorczyca, imbir, sól Kmin, Kozieradka, Asafetyda, Kurkuma


Dodatkowe informacje:

Kraj pochodzenia: Indie
Marka: Aachi
Stan opakowania: oryginalne
Nazwa handlowa: Sambar Powder Aachi
Produkt nie zawiera: nie dotyczy
Cechy dodatkowe: brak
Waga (g): 200