Cebula Szalotka 250g/500g/1kg

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fresh-Veg
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • Cena netto: 8,57 zł / pcs. 9,00 zł / pcs.

Cebula szalotka łączy w sobie smak i zapach czosnku oraz cebuli. Szalotka różni się od zwykłej cebuli przede wszystkim smakiem- jest on dużo łagodniejszy. Dlatego jeśli zwykła cebula jest dla Ciebie zbyt ostra zamień ją na szalotkę. Jest delikatna, jej smak jest wyrafinowany a poza tym ma mnóstwo właściwości zdrowotnych.

Cebula Szalotka

 

Szalotka- jedna z najmniejszych odmian z rodzaju cebuli. Ma fioletowo-biały miąższ, który zapewnia łagodny smak, który często uważany jest za połączenie słodkiej cebuli z nutą czosnku. Ponieważ łagodny smak nie zdominuje innych składników, szalotka jest powszechnie używana do przyprawiania mięs, gulaszu, zup i sosów. Szalotka jest również obowiązkowym dodatkiem do wielu przepisów kuchni indyjskiej. Używany również na surowo do sałatek i winegret, zapewnia subtelny, ale wyrazisty smak z niewielką ilością ciepła, nie dorównujący cebulą.

Ta mała indyjska cebula ma właściwości przeciwnowotworowe i jest częścią regularnej diety. Mówi się, że szalotka dostarcza wielu dobroci i nadaje niepowtarzalny aromat przepisom.

Szalotke można przechowywać do miesiąca w chłodnym, suchym miejscu.

 

 

waga 250g/500g/1kg