Mleko kokosowe - 12szt x 400g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TRS
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24 godziny
  • szt.
  • Cena netto: 85,71 zł / szt. 90,00 zł / szt.
W 1959 roku Mr Suterwalla wyruszył w podróż dookoła świata w poszukiwaniu etnicznych przypraw. W efekcie jego osobistej pasji i zaangażowania powstała firma TRS, która dziś jest jednym z największych na świecie producentem przypraw etnicznych. Produkty TRS są uznawane za jedne z najlepszych dzięki nieustannej kontroli dostawców, wyśrubowanym standardom kontroli jakości i bardzo dokładnemu czyszczeniu.

Palma kokosowa to roślina, z której mieszkańcy wysp Pacyfiku robią po prostu wszystko. Mleko kokosowe jest jednym z tych produktów.

To co stanowi o wartości składników kokosa sprowadza się do zawartych w nim tłuszczy. Ale co bardzo ważne są to tłuszcze nasycone tzw. MCT, które organizm spala błyskawicznie. Również ich wchłanianie jest porównywalne z węglowodanami, ale uzyskana energia jest znacznie większa przy tej samej ilości tlenu. Ale tak naprawdę istota tkwi w tym, że tłuszcze nasycone nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Drugą kluczową zaletą mleka kokosowego jest zawartość kwasu laurynowego. Badania naukowe dowodzą, że kwas laurynowy działa:

-antywirusowo,

-antybakteryjnie,

-antypierwotniakowi.

 

Wspomaga układ immunologiczny. Dokładnie dzieje się to za sprawą monolaureanu, który powstaje w wyniku przemian wyżej opisywanego kwasu. Monolaurean wywiera wpływ na błony białkowo lipidowe bakterii i wirusów rozpuszczając je, w wyniku, czego dochodzi do zniszczenia patogenu.

 Wspaniała alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie mogą spożywać produktów pochodzenia zwierzęcego. Mleko poleca się również alergikom, nie uczula w przeciwieństwie do mleka krowiego.Ma w sobie dużo witamin: B1, B2, B3, B5, B6 i C  i minerałów: magnez, potas, wapń, fosfor, a poziom elektrolitów jest w niej niemal identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi.

Szerokie pole do popisu dla wykorzystania mleczka kokosowego dają przepisy kulinarne. Przede wszystkim curry, zupy i kremy. Obok dań wegetariańskich również dania mięsne świetnie wykorzystują smak mleczka kokosowego.

Mleko kokosowe puszka

Skład: ekstrakt kokosowy 59,09%, woda 40,61%, stabilizator E412, emulgatory E466 i E435, kwasek cytrynowy (E330), substancja konserwująca E 223 (może uczulać).