Gorzki melon / Karela 250g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fresh-Veg
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • 6,00 zł / pcs.

bindhi,bhindi,okra,sabji,indian vegetable,bamia,chili,green chilli,guvar,tinda,drumstic,loki,giya,corrinder,mint,brinjal,bengan,vegetables,fresh,green mango,tindli,parval,kakrol,giya,singhi,sajjan,cluster beans,turai,turi,ivy gourd,bottle gourd,snake gourd,curryleaves,leaf,gombo, arabi,amla,banan, plantain,yam,casava,maniok,onien,small,bair,karella,papaya,drum stic leaf,coconut,carrot,methi,guava,amrut,paan leaves,neem leaf,papdi,seem,garlic

Gorzki melon / Karela – warzywo i ulga dla zdrowia

Gorzki melon jest bardzo popularnym warzywem w krajach azjatyckich, gdzie jego prozdrowotne właściwości są szeroko znane. Zwłaszcza zdolność do obniżania poziomu glukozy we krwi. Wprawdzie nie tak, jak leki, które są skuteczne w przypadku jednego organu lub tkanki, ale jego działanie wpływa na poprawę metabolizmu glukozy w całym organizmie. Jego rola ma znaczenie zwłaszcza w jelitach, gdzie węglowodany i cukry są zamieniane w glukozę i transportowane do krwi. Gorzki melon ogranicza ilość wchłanianej glukozy poprzez powstrzymywanie enzymów, które rozkładają cukry złożone w cukry proste. Wpływa również na kanały transportujące glukozę.
Gorzki melon może odgrywać również rolę prewencyjną przy cukrzycy Typ II, gdzie przywraca właściwą reakcję na insulinę w poszczególnych organach.
Dodatkowo poza właściwościami regulacyjnymi poziomu cukru we krwi gorzki melon działa jako antyoksydant, przeciwko negatywnym efektom cukrzycy.

Dostawa świeżych warzyw i owoców w każdy poniedziałek

Odnośniki do stron zawierających przepisy na potrawy z wykorzystaniem Gorzkiego Melona:

Curry z Gorzkiego Melona
http://smak-indii.pl/curry-z-gorzkiego-melona-karela-curry?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=curry-z-gorzkiego-melona-karela-curry

Chipsy z Gorzkiego Melona
http://smak-indii.pl/czipsy-z-gorzkiego-melona-bitter-gourd-chips?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=czipsy-z-gorzkiego-melona-bitter-gourd-chips

Gorzki Melon nadziewany wieprzowiną
http://slodkokwasny.com/przepisy/gorzki-melon-nadziewany-wieprzowina/

 Składniki:

Sposób przygotowania:

  1. Na samym początku należy ugotować gorzki melon w szybkowarze. Można również ugotować go na parze.
  2. Do szybkowaru włóż gorzki melon  i dodaj 2-3 łyżki wody, trochę soli, kurkumę i wymieszaj. Zakryj szybkowar i gotuj do pierwszego gwizdka. Wyłącz ogień i uwolnij ciśnienie panujące w garnku umieszczając go pod strumień zimnej wody.
  3. Rozgrzej 2 łyżki oleju na patelni z grubym dnem. Dodaj cebulę, imbir, czosnek i smaż na małym ogniu aż cebula się zeszkli.
  4. Dodaj pomidory i resztę przypraw razem z solą i chili w proszku. Podsmażaj mieszając aż pomidory będą prawie ugotowane. Dodaj Gorzki melon. Sprawdź czy ilość soli i ostrość potrawy odpowiadają i uzupełni wedle potrzeby solą lub chili.
  5. Przykryj patelnię i duś na małym ogniu przez około 10 minut dopóki Karela nie stanie się miękka.  Na koniec dodaj posiekane liście kolendry.