Kardamon zielony cały Shaandar 500G

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24 godziny
  • szt.
  • Cena netto: 74,07 zł / szt. 80,00 zł / szt.

Zielony Kardamon owoce

Kardamon Elaichi jest powszechnie znany jako zielony kardamon  lub choti elaichi" w Indiach, owoce kardamonu są małym strąkiem nasiennym o kształcie wrzeciona i trójkątnym w przekroju oraz zieloną zewnętrzną powłokę z czarnym kolorem w środku. Zielony kardamon ma silny niepowtarzalny smak i intensywnie aromatyczny i żywiczny zapach.
Zielony kardamon jest szeroko stosowany w przygotowywaniu różnych potraw indyjskich. Kardamonowy smak wzmacnia zarówno słodkie, jak i pikantne potrawy. W Indiach kardamon używany jest w deserach, takich jak lody (kulfi), ryż i różne dania mięsne. Jest również dodawany do herbaty i  nadaje herbacie charakterystyczny i niepowtarzalny aromat oraz smak, podczas gdy w krajach arabskich używa się go do zaparzenia kawy. Na Bliskim Wschodzie zielony zmielony kardamon jest wykorzystywany jako przyprawa do dań słodkich i tradycyjnych oraz aromat w kawie i herbacie. Strąki kardamonu są mielone razem z ziaren kawy w celu wytworzenia sproszkowanej mieszaniny unikalnej kawy, którą gotuje się razem z wodą. W Europie zielony kardamon jest wykorzystywany do przygotowywania wielu rodzajów specjalnych chlebów i ciast. Zielony kardamon jest stosowany jako przyprawa do potraw, napojów i deserów. W Azji Południowej zielony kardamon jest często używany w tradycyjnych indyjskich słodyczach i w herbacie Masala Chai kardamon jest czasem używany jako dodatek do potraw, dań słodkich oraz deserów. Kardamon charakteryzuje się słodkim eukaliptusowym zapachem.

Zielony kardamon jest najstarszą przyprawą świata o niesamowitym aromacie i świetnie pasuje do kawy i deserów. Przyspiesza przemianę materii, oczyszcza z toksyn, jest pomocny w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Ma właściwości odkażające i przeciwzapalne, hamuje powstawanie nowotworów, zapobiega krzepliwości krwi, obniża ciśnienie.

Zielony kardamon jest niezbędną przyprawą w potrawach biryanis, pulao i większości indyjskich curry z północnych Indii. Jego słodki, ostry smak i mocny aromat używa się w wielu indyjskich słodkich i słonych daniach. Jest głębszy, ziemski smak i orzechowy aromat i są stosowane głównie w potrawach mięsnych i warzywnych.


Przechowywanie:

Aby zachować świeżość i zapach przechowywać w szczelnym pojemniku, w chłodnym i suchym miejscu.