Liście gorczycy w sosie TRS,450g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TRS
  • Kod producenta: 5017689012625
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • Cena netto: 5,56 zł / pcs. 6,00 zł / pcs.

sarson ka saag,liscie gorczycy w sosie,tori ko saag

Liście gorczycy w sosie TRS,450g

To bardzo popularna potrawa warzywna w północnych Indiach robiona na bazie liści gorczycy i przepraw. Sarson w języku hindi znaczy gorczyca, a saag – zielony.

Przyrządzenie tej potrawy samodzielnie wymaga wiele pracy. Sortowanie, mycie, szatkowanie i gotowanie liście a następnie ich blendowanie.

Gotowa potrawa w postaci kremu znacznie ułatwia nam wprowadzenie tego dania do jadłospisu. Przepisy na wykorzystanie Sarson ka saag są bardzo łatwe, tylko jego przygotowanie zajmuje dużo czasu.

Smak i aromat potrawy pochodzi głównie z liści gorczycy. Oczywiście do gotowego kremu z puszki możemy dodać różne składniki zgodnie z wieloma przepisami np. szpinak. Ostateczne danie tradycyjnie podaje się z masłem i pszennym pieczywem. Można też udekorować kawałkami cebuli lub chilli.

Gorczyca już w czasach starożytnych uważana była za niezwykle skuteczny afrodyzjak. Tradycyjnie podawano ją nowożeńcom dla zwiększenia płodności jak i zwierzętom. Nasiona gorczycy białej pobudzają wydzielanie soków żołądkowych i poprawiają trawienie. Gorczyca zalecana jest osobom walczącym z otyłością, gdyż ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów i daje poczucie sytości.  Produkty z gorczycy wzmacniają układ immunologiczny i mają właściwości bakteriobójcze.

 

Oferowany przez nas produkt firmy TRS jest gotowy do podgrzania i jedzenia.

 

Skład: zielone liście gorczycy, imbir, olej roślinny, cebula, mąka kukurydziana, czosnek, sól, curry, zielone chilli.