Olej kokosowy - kosmetyk idealny

08-07-2018

Olej kokosowy - właściwości i zastosowanie

Olej kokosowy na dobre zadomowił się w naszych kuchniach. Zdania na temat jego właściwości zdrowotnych w kwestii odżywiania są podzielone. Jedno jest pewne, jako kosmetyk sprawdza się znakomicie i oferuje szeroką gamę korzyści! Przede wszystkim doskonale radzi sobie w roli kremu - nawilża, wygładza i odżywia skórę, a to wszystko dzięki kwasom tłuszczowym. Zdecydowanie polubi się z odwodnioną i suchą cerą. Zawarty w oleju kokosowym kwas laurynowy i jego antybakteryjne właściwości, są perfekcyjnym rozwiązaniem na kłopot z trądzikiem. Można go wcierać w skórę, lub spożywać w posiłkach, zastępując inne tłuszcze roślinne. Wykazuje również takie samo działanie jak krem z filtrem - w przypadku braku kremu UV posłuży jako ochrona przed promieniami słonecznymi.

Jednym z najczęstszych zastosowań kosmetycznych oleju kokosowego, jest olejek do włosów. Nie tylko posiada zbawienny wpływ na skórę głowy, ale wzmacnia, odżywia i nawilża włosy. Ze względu na swoją konstrukcję chemiczną, olej kokosowy przenika w głąb trzonu włosa. Zapobiega ich wypadaniu i uzupełnia ubytki brakującymi minerałami - potas, magnez, żelazo i wapno. Włosy stają się elastyczne i uzyskują widoczny blask.

Jaki olej kokosowy wybrać?

Należy korzystać jedynie z oleju nierafinowanego! Oleje rafinowane (które przeważają w naszych sklepach), poddawane są obróbce termicznej i chemicznej, przez co tracą swoje właściwości. Olej kokosowy nierafinowany, jest tłoczony na zimno. Uwaga! Na opakowaniach możemy często spotkać etykietę z BIO stemplem - nie jest, to jednoznaczne z tym, że olej jest nierafinowany. Jak więc je odróżnić? Olej kokosowy poddany rafinowaniu, traci swoje właściwości zapachowe. Bezwonny = rafinowany. W naszym sklepie znajdziecie 100% Olej Kokosowy Parachute, tłoczony na zimno. Idealnie sprawdzi się jako kosmetyk lub artykuł spożywczy.

 

Zobacz - Nierafinowany Olej Kokosowy Parachute