Zielone Papryczki Chili 1kg

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fresh-Veg
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24 godziny
  • szt.
  • Cena netto: 29,52 zł / szt. 31,00 zł / szt.

Zielone Papryczki Chili- Chili dostarcza niezwykle dużą ilość składników odżywczych. 100g papryki zawiera 240% RDA dla witaminy C, 32% dla witaminy A i 39% dla witaminy B6. Jest również bogaty w potas, magnez, mangan i żelazo. Papryczki chili mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i przeciwcukrzycowe. Zawiera kapsaicynę, która ma właściwości obniżające poziom cholesterolu we krwi. Jest także termogeniczny – stymuluje spalanie tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu.

 

 

Zielone chilli, bez której kuchnia indyjska byłaby niepełna, najczęściej stosowaną odmianą chili oprócz czerwonej jest zielona. Stosuje się je z szypułkami lub bez, całe lub posiekane, z nasionami lub bez pestek. Stosuje się je świeże, suszone, sproszkowane, marynowane lub w sosach.

Choć nie używa się go w nadmiarze, wystarczy odrobina zielonego chili, aby potrawa była pikantna. Zielone chili zwykle zmieszane z imbirem i czosnkiem, jest bardzo popularnie używane jako masala w każdym indyjskim domu

 

Dania pikantne znajdują największe zastosowanie zielonych chilli w curry, pieczywie, daniach mięsnych i stir fry. Temperowanie lub tadka stosowane w różnych potrawach nie są kompletne bez zielonych chilli. Mieszanka przypraw zwana zieloną przyprawą dodawana do curry wykorzystuje zielone chilli wraz z ulepszonym przepisem na salsę.

Uwaga: Zawsze wybieraj ostre, zielone, niepomarszczone chili. Jeśli szukasz tylko odrobiny chilli, dodaj bez pestek. 

 

Te świeże produkty z ostrym kęsem są bogate w witaminy A i C.
Zielone chilli mają wysoką zawartość potasu i żelaza.