Olej sezamowy Aachi 1000ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aachi
  • Kod producenta: 8906021121590
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24 godziny
  • szt.
  • Cena netto: 37,04 zł / szt. 40,00 zł / szt.

Odzwierciedleniem bogatej indyjskiej tradycji jest Aachi, nazwa będąca synonimem czystości, smaku i najwyższej jakości. Każda szczypta przypraw Aachi to podróż polegająca na ponownym odkryciu indyjskości; uznanie dla niezachwianej obietnicy autentyczności marki.

Aachi Olej Sezamowy

 

Olej sezamowy powszechnie uważany jest za najstarszy olej świata. To niezwykle wartościowy produkt, który od lat stosowany jest jako remedium na liczne dolegliwości. Olej z sezamu to bogactwo minerałów, witamin, substancji odżywczych oraz cennych kwasów tłuszczowych. W jego skład wchodzi kwas foliowy, który chroni przed anemią. Zawarta w tym oleju witamina A ma istotny udział w procesie widzenia, a witamina E odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu chorób sercowo-naczyniowych. Dzięki zawartości witaminy B olej sezamowy zmniejsza prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca oraz choroby sercowo-naczyniowej, a także pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego.

Oprócz tego znaleźć w nim można znaczne ilości miedzi, manganu, wapnia, magnezu, cynku, żelaza czy fosforu. Sezam to także jedno z najlepszych źródeł fitosteroli. To roślinne sterole, które obniżają poziom złego cholesterolu. Olej sezamowy jest więc polecany w profilaktyce miażdżycy. Wielonienasycone oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe pozytywnie wpływają na pracę serca i obniżają ciśnienie krwi.


Dodatkowe informacje:

Kraj pochodzenia: Indie
Typ: nierafinowany
Marka: Aachi
Rodzaj: olej sezamowy
Stan opakowania: oryginalne
Nazwa handlowa: Sesame Oil Aachi
Produkt nie zawiera: nie dotyczy
Cechy dodatkowe: wegańskie, wegetariańskie
Waga (g): 1000