Liście laurowe LITTLE INDIA 30g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TRS
  • Kod producenta: 5017689860271
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: 24h
  • pcs.
  • Cena netto: 4,88 zł / pcs. 6,00 zł / pcs.

Liść laurowy to ważna przyprawa, znana również jako "Tej-patta" w Indiach.

Liście laurowe, 30g

Liść laurowy to ważna przyprawa, znana również jako "Tej-patta" w Indiach. Jak sugeruje nazwa, liście laurowe to suszone liście aromatyczne z "drzewa laurowego", które mają owalny kształt i wskazują na końcówkę gładką krawędzią. Liście laurowe nadają piękny smak potrawom, w których są ugotowane. Liście laurowe stosuje się w kuchni ze względu na ich charakterystyczny smak i zapach, który ma silny ostry zapach i jest ostry w smaku. Są szeroko stosowane w kuchniach na całym świecie. Liście laurowe są najczęściej używane w kuchni indyjskiej i pakistańskiej. Liście laurowe wykorzystywane są również jako urządzenie do gotowania wielu kuchni europejskich, a także tych z Ameryki Północnej. Liście laurowe uwalniają swój smak w powolnych przepisach kulinarnych, takich jak mięso, kurczak, Biryani i inne pikantne potrawy. Liście laurowe stosuje się jako całość lub w postaci sproszkowanej. Całe liście są często używane w powolnych naczyniach do gotowania, a zmielone lub zmielone liście mogą być użyte dla dodatkowej siły. Sproszkowane indyjskie liście laurowe są głównymi składnikami indyjskiej mieszanki przypraw "garam masala" i są używane do gotowania rozmaitych smacznych potraw, takich jak Korma i curry. Liście laurowe są często używane do aromatyzowania zup, potraw mięsnych, potraw morskich i potraw warzywnych w kuchni śródziemnomorskiej. Są również przydatne w dodawaniu smaku do warzyw, ryb, owoców morza lub kurcząt po ugotowaniu w parze. Liście laurowe są często również włączane jako przyprawa do wytrawiania. Wiele olejków eterycznych stosowanych w perfumach pochodzi z liścia laurowego. Ma także wielką wartość leczniczą i jest wykorzystywany w domowych środkach.

Świeże lub suszone liście laurowe są wykorzystywane do gotowania w celu uzyskania charakterystycznego smaku i zapachu. Liście są często używane do smaku zup, gulaszu i potraw z warzyw.
Najczęściej używane są w daniach ryżowych, takich jak biryani i jako składnik w garam masala.
Liście laurowe często pakuje się jako tępatta (indyjski termin na liście laurowe indyjskie), co powoduje zamieszanie między dwoma ziołami


Liście laurowe są najczęściej stosowane jako całość w gotowaniu indyjskich potraw i usuwane tuż przed podaniem. Liście laurowe można również kruszyć lub mielić w zależności od smaku i aromatu przepisu.