Kosmetyczny Olej z Gorczycy 250/500ml Dabur

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dabur
  • Kod producenta: 5022496003698
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • Cena netto: 14,81 zł / pcs. 16,00 zł / pcs.

Kosmetyczny Olej z Gorczycy 250/500ml Dabur

Kosmetyczny Olej z Gorczycy 250/500ml Dabur

 

Olej z musztardowy/gorczycy, wytwarzany z nasion gorczycy, jest powszechnym składnikiem kuchni indyjskiej.

Ze względu na przepisy UE olej musztardowy jest oznaczony jako „Tylko do użytku zewnętrznego”.

 


Olej musztardowy zawiera duże ilości jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (MUFA i PUFA). Jest także bogatym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

 

 

Dla skóry– olej musztarodwy to doskonały olejek do masażu. Jest naładowany witaminą E, składnikiem odżywczym, który odżywia skórę. Noworodki masuje się ciepłym olejem musztardowym. Olejek z gorczycy należy jednak stosować w ograniczonych ilościach, ponieważ nadmierne używanie go może powodować podrażnienia.

Szczególnie zimą mieszkańcy Indii lubią nakładać olejek musztardowy na skórę po kąpieli, ponieważ nawilża skórę, zapobiega jej wysuszeniu oraz posiada właściwości rozgrzewające.

 

Na włosy– olej musztardowy zawiera beta-karoten, który jest doskonały na porost włosów. Delikatnie wmasowując w skórę głowy ciepły olejek musztardowy aktywuje krążenie krwi i zapobiega infekcjom skóry głowy. Nakłada się go również na włosy, aby je wzmocnić, odżywić i nadać im blasku.

 

Na popękane pięty i łamliwe paznokcie- Popękane pięty i łamliwe paznokcie można leczyć olejem musztardowym, najlepiej smarować nim pięty go przed pójściem spać. Delikatne masowanie paznokci olejkiem musztardowym natłuszcza płytkę paznokcia i go odżywia.

 

Mehendi- Mehendi, to zwyczaj dekorowania dłoni i stóp wzorami wykonanymi pastą z henny. Kiedy chcemy wzmocnić jej efekt barwiący i nadać wzorom mocniejszy odcień wyatarczy zaaplikować olej musztardowy, ponieważ posiada on właściwości rozgrzewajace.

 
 
 
 
 
 
waga: 250ml/500ml