Cynamonowy olejek eteryczny 20ml Ashwin Pharma

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ashwin pharma
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 22,76 zł / szt. 28,00 zł / szt.

Cynamonowy olejek eteryczny 20ml Ashwin Pharma

Cynamonowy olejek eteryczny Ashwin Pharma

 

Kora cynamonowa pozyskiwana jest z drzewa cynamonowego rosnącego dziko. Ten olejek eteryczny jest najwyższej jakości. Sproszkowana kora cynamonu wykorzystywana jest w kuchni jako aromatyczna przyprawa: głównie do deserów, ciast, ale także do innych potraw. Posiada właściwości antyseptyczne, zapobiega niestrawności i zatruciom pokarmowym.

 

Olejek cynamonowy stosuje się:

kąpiele – zwłaszcza przy infekcjach wirusowych, przeziębieniach, grypie, reumatyzmie, stanach zapalnych skóry, zaburzeniach krążenia;
na okłady – łagodzi stany zapalne skóry, niektóre infekcje skórne (np. wysypki skórne);
masaż - leczy infekcje wirusowe, przeziębienia, grypę, reumatyzm, zaburzenia krążenia;
inhalacja – łagodzi infekcje wirusowe, przeziębienie, kaszel, grypę, zapalenie gardła.
Olejek cynamonowy pomaga również w zwalczaniu pasożytów układu pokarmowego i skóry – wszy i świerzbu. To także łagodny afrodyzjak.

 

Olejek cynamonowy można stosować – w mieszankach i samodzielnie, ale jako mocny olejek – może powodować podrażnienia skóry. Aby sprawdzić, czy ten olejek jest dla Ciebie dobry, rozprowadź jedną kroplę olejku eterycznego w oleju nośnikowym (np. olej kokosowy lub olejek migdałowy – który na pewno nie jest dla Ciebie drażniący) – i niewielką ilość takiej mieszanki rozprowadź na skórze - np. za uchem. Pozostaw na 12 godzin. Jeśli po tym czasie nie pojawi się wysypka, zaczerwienienie lub inne oznaki podrażnienia, możesz spokojnie stosować olejek.

 

 

waga: 20ml