Bottle gourd – zwana jako długi melon lub lauki 500g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fresh-Veg
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • Cena netto: 16,19 zł / pcs. 17,00 zł / pcs.

bindhi,bhindi,okra,sabji,indian vegetable,bamia,chili,green chilli,guvar,tinda,drumstic,loki,giya,corrinder,mint,brinjal,bengan,vegetables,fresh,green mango,tindli,parval,kakrol,giya,singhi,sajjan,cluster beans,turai,turi,ivy gourd,bottle gourd,snake gourd,curryleaves,leaf,gombo, arabi,amla,banan, plantain,yam,casava,maniok,onien,small,bair,karella,papaya,drum stic leaf,coconut,carrot,methi,guava,amrut,paan leaves,neem leaf,papdi,seem,garlic,lasan,losson,green plantains,yellow plantains,yam,sweet potato,lauki,zwana jako długi melon,Fasola Guar

Bottle gourd – zwana jako długi melon lub lauki

 To warzywo z południowej Azji o kształcie butelki wewnątrz jest gąbczaste i można je ciąć na plasterki. Dzięki 90% zawartości wody jest wyjątkowo łatwostrawne.

W ayurwedzie gotowane lauki polecane jest na lepsze trawienie, dzięki błonnikowi zwalcza wzdęcia i zaparcia. Ma właściwości chłodzące, relaksujące, moczopędne i zapobiega mdłościom.

Podobnie jak żurawina wspiera układ moczowy. Redukuje również prawdopodobieństwo infekcji.

Zawiera wiele witamin i minerałów jak: magnez, wapń, fosfor, witaminę A i C.

Długi Melon swą niezwykłą popularność zyskał wśród osób chcących stracić na wadze. Redukuje również ciśnienie krwi, a u diabetyków zaspokaja nadmierne pragnienie.