Arbi – korzeń Taro 500g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fresh-Veg
  • Dostępność: Jest
  • pcs.
  • 11,00 zł / pcs.

bindhi,bhindi,okra,sabji,indian vegetable,bamia,chili,green chilli,guvar,tinda,drumstic,loki,giya,corrinder,mint,brinjal,bengan,vegetables,fresh,green mango,tindli,parval,kakrol,giya,singhi,sajjan,cluster beans,turai,turi,ivy gourd,bottle gourd,snake gourd,curryleaves,leaf,gombo, arabi,amla,banan, plantain,yam,casava,maniok,onien,small,bair,karella,papaya,drum stic leaf,coconut,carrot,methi,guava,amrut,paan leaves,neem leaf,papdi,seem,garlic,lasan,losson,green plantains,yellow plantains,yam,sweet potato,lauki,zwana jako długi melon,Fasola Guar

Arbi – korzeń Taro

 Korzenie Taro są bogatym źródłem błonnika i innych składników odżywczych. Zazwyczaj korzeń ma brązową, pokrytą włoskami skórkę, a w środku jest biały. Jest to warzywo o dużej zawartości skrobi i większej niż ziemniak ilości kalorii (100g = 112 kal).

Bulwy warzywa są wolne od glutenu i są bardzo odżywcze. Mają właściwości antyoksydacyjne (B-karoten) i zbalansowane proporcje witaminowo-mineralne, zwłaszcza B-complex, cynk, potas, magnez, żelazo i miedź.

Błonnik w korzeniach Taro to 4,1 g na 100 g, co stanowi 11% dziennego zapotrzebowania. Razem z wolno rozkładanymi węglowodanami, rozsądna ilość błonnika pozwala na stopniowy wzrost poziomu cukru we krwi. Minerały są ważnym komponentem komórek i płynów, a także wpływają na pracę serca i ciśnienie krwi.

Z tej bulwy można przegotować oryginalne wegetariańskie dania. Świetnie  komponuje się z innymi potrawami.